Indkaldelse til ordinær generalforsamling tirsdag den 25. august 2026 kl. 19.00 - spisning kl. 18.30
Kom til årets generalforsamling i HG Fodbold - og gør din stemme og indflydelse gældende
Indkaldelse til generalforsamling i HG fodbold
HG Fodbold afholder ordinær generalforsamling Tirsdag d. 25. august 2026 kl. 18.30 i Herlufsholm Idrætscenter i lokale M1 på 1. sal.
OBS: Forud for generalforsamlingen er der igen år spisning kl. 18.30.
Hvis man ønsker at deltage i spisning skal der ske tilmelding senest onsdag 18. august 2026 til Tommy Lauth: kassereren@hgfodbold.dk
Kom og hør om bestyrelsens arbejde i det forløbne år, og giv din mening til kende.
Dagsorden:
- Valg af dirigent.
- Aflæggelse af bestyrelsens beretning.
- Fremlæggelse af revideret regnskab for året 2025/2026 og budget for året 2026/2027 v/forretningsfører Tommy Lauth.
- Indkomne forslag. Forslag der ønskes behandlet skal være formand Adam Barkhuus (mail: hgformand@hgfodbold.dk) i hænde senest 8 dage før generalforsamlingen d.v.s senest den 17. august 2025.
- Valg til bestyrelsen:
- Formand – Adam Barkhuus ønsker ikke genvalg
- Sekretær - Tina Sandager Christiansen ikke på valg
- Kasserer– Tommy Lauth ikke på valg
- Valg til bestyrelsen:
- Michael Helsinghoff – ønsker genvalg
- Thomas Mikkelsen– er ikke på valg
- Kim Terp - ikke på valg
Valg af suppleant(er)
- Der er ikke valgt suppleanter
- Valg af revisor:
- Revisor Brian Vahlkvist opstiller
- Valg af revisorsuppleant – Jens Erik Pedersen opstiller
- Eventuelt
Har du lyst til at deltage i bestyrelsesarbejdet og støtte op om foreningen, så tøv ikke med at stille op. Der er brug for dig!
På bestyrelsens vegne
Adam Barkhuus
Formand