Menu
Hjemmekampe
September 2017
18.
mandag
18.00
Herlufsholm GF
livescore
0 - 10
Kvinder
U13
U13 Piger 8-mands 3 (05) Efterår • Pulje 5
Herlufsholm Stadion
FK Sydsjælland 05
Herlufsholm Stadion
19.
tirsdag
17.30
Herlufsholm GF (M)
livescore
1 - 2
Herrer
U19
Ungdomspokal U19 Drenge (99-00) 17/18 • P1
Herlufsholm Stadion
Slagelse B&I (Øst 1)
Herlufsholm Stadion
20.
onsdag
18.00
Herlufsholm GF
4 - 0
Herrer
M+40
VETERAN TURNERING SYD • Pulje 1
Herlufsholm Stadion
Mern UIF
Herlufsholm Stadion
20.
onsdag
18.00
Herlufsholm GF
livescore
3 - 2
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 2 (05) Efterår • Pulje 5
Herlufsholm Stadion
FK Sydsjælland 05
Herlufsholm Stadion
20.
onsdag
18.00
Herlufsholm GF
livescore
3 - 3
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 4 (05) Efterår • Pulje 7
Herlufsholm Stadion
FK Sydsjælland 05
Herlufsholm Stadion
21.
torsdag
17.30
Herlufsholm GF
4 - 2
Herrer
U17
U17 Drenge 1 (01) Efterår • Pulje 4
Herlufsholm Stadion
Næstved I.F.
Herlufsholm Stadion
21.
torsdag
20.15
Herlufsholm GF
4 - 1
Herrer
Senior
Serie 5 - Efterår • Pulje 9
SEIFFERT ARENA (Kunstgræs)
Vemmedrup IF
SEIFFERT ARENA (Kunstgræs)
23.
lørdag
11.00
Herlufsholm GF
livescore
Herrer
Senior
Serie 5 - Efterår • Pulje 9
SEIFFERT ARENA (Kunstgræs)
Førslev IF
SEIFFERT ARENA (Kunstgræs)
23.
lørdag
11.00
Herlufsholm GF
Herrer
U16
U16 Drenge 1 (02) Efterår • Pulje 4
Herlufsholm Stadion
Herfølge BK
Herlufsholm Stadion
23.
lørdag
12.00
Herlufsholm GF
Herrer
U14
U14 Drenge 1 (04) Efterår • Pulje 4
Herlufsholm Stadion
Slagelse B&I
Herlufsholm Stadion
23.
lørdag
13.00
Herlufsholm GF
Herrer
U19
U19 Drenge Mester (99-00) Efterår • Pulje 1
Herlufsholm Stadion
Hundested IK
Herlufsholm Stadion
24.
søndag
10.00
Herlufsholm GF (1)
Kvinder
U11
U11 piger 5-mands (07) begynder - 24. september • Pulje 1, 2 baner
Stadion Vest
B. 73, Slagelse
Stadion Vest
24.
søndag
10.18
Herlufsholm GF (1)
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (08) 2 - 24. september • Pulje 1
Herlufsholm Stadion
Herlufsholm GF (3)
Herlufsholm Stadion
24.
søndag
10.36
Herlufsholm GF (2)
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (08) 2 - 24. september • Pulje 2
Herlufsholm Stadion
Herfølge BK
Herlufsholm Stadion
24.
søndag
10.36
Herlufsholm GF (2)
Kvinder
U11
U11 piger 5-mands (07) begynder - 24. september • Pulje 1, 2 baner
Stadion Vest
Herlufsholm GF (1)
Stadion Vest
24.
søndag
10.36
Herlufsholm GF
Kvinder
U12
U12 piger 5-mands (06) begynder - 24. september • Pulje 1
Vemmelev Kunstgræs
Vemmelev SGI
Vemmelev Kunstgræs
24.
søndag
10.54
Herlufsholm GF (1)
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (08) 3 - 24. september • Pulje 1
Bjæverskov Stadion
Bane 8 - 5-mands (Tættest klubhus)
Haslev FC (1)
Bjæverskov Stadion
Bane 8 - 5-mands (Tættest klubhus)
24.
søndag
11.00
Herlufsholm GF
Herrer
U16
U16 Drenge 2 (02) Efterår • Pulje 2
Herlufsholm Stadion
Herlev IF
Herlufsholm Stadion
24.
søndag
11.00
Herlufsholm GF
Kvinder
Senior
Kvindeserie 1 - Efterår • Pulje 2
Herlufsholm Stadion
Næstved I.F.
Herlufsholm Stadion
24.
søndag
11.00
Herlufsholm GF
Herrer
U12
U12 Drenge 3 8-mands (06) Efterår • Pulje 8
Herlufsholm Stadion
Næstved I.F.
Herlufsholm Stadion
24.
søndag
11.12
Herlufsholm GF (3)
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (08) 2 - 24. september • Pulje 1
Herlufsholm Stadion
Næstved I.F. (1)
Herlufsholm Stadion
24.
søndag
11.12
Herlufsholm GF (2)
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (08) 3 - 24. september • Pulje 2
Bjæverskov Stadion
Bane 7 - 5-mands (Bagerste)
Karrebæk IF
Bjæverskov Stadion
Bane 7 - 5-mands (Bagerste)
24.
søndag
11.12
Herlufsholm GF (2)
Kvinder
U11
U11 piger 5-mands (07) begynder - 24. september • Pulje 1, 2 baner
Stadion Vest
B. 73, Slagelse
Stadion Vest
24.
søndag
11.30
Herlufsholm GF (1)
Kvinder
U11
U11 piger 5-mands (07) begynder - 24. september • Pulje 1, 2 baner
Stadion Vest
Herfølge BK
Stadion Vest
24.
søndag
11.48
Herlufsholm GF (2)
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (08) 2 - 24. september • Pulje 2
Herlufsholm Stadion
Haslev FC
Herlufsholm Stadion
24.
søndag
12.06
Herlufsholm GF (3)
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (08) 2 - 24. september • Pulje 1
Herlufsholm Stadion
Køge BK (2)
Herlufsholm Stadion
24.
søndag
12.06
Herlufsholm GF (2)
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (08) 3 - 24. september • Pulje 2
Bjæverskov Stadion
Bane 7 - 5-mands (Bagerste)
Haslev FC (2)
Bjæverskov Stadion
Bane 7 - 5-mands (Bagerste)
24.
søndag
12.06
Herlufsholm GF
Kvinder
U12
U12 piger 5-mands (06) begynder - 24. september • Pulje 1
Vemmelev Kunstgræs
Tølløse BK
Vemmelev Kunstgræs
24.
søndag
12.24
Herlufsholm GF (1)
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (08) 2 - 24. september • Pulje 1
Herlufsholm Stadion
Næstved I.F. (1)
Herlufsholm Stadion
24.
søndag
12.42
Herlufsholm GF (1)
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (08) 3 - 24. september • Pulje 1
Bjæverskov Stadion
Bane 8 - 5-mands (Tættest klubhus)
Bjæverskov IF "Frem" (1)
Bjæverskov Stadion
Bane 8 - 5-mands (Tættest klubhus)
Udekampe
September 2017
18.
mandag
17.45
Glumsø
-
Herrer
M+32
OLD-BOYS TURNERING - NÆSTVED • Pulje 1
Suså Landetskole
HG
Suså Landetskole
18.
mandag
17.45
Glumsø
0 - 5
Herrer
M+32
OLD-BOYS TURNERING - NÆSTVED • Pulje 1
Suså Landetskole
HG
Suså Landetskole
21.
torsdag
18.00
Toksværd Olstrup Fodbold
livescore
1 - 2
Kvinder
U12
U12 Piger 2 8-mands (06) Efterår • Pulje 2
Toksværd Idrætsplads
Herlufsholm GF
Toksværd Idrætsplads
23.
lørdag
10.00
Ringsted Dame FK
Kvinder
U12
U12 Piger 2 8-mands (06) Efterår • Pulje 2
Ringsted Stadion
Herlufsholm GF
Ringsted Stadion
23.
lørdag
11.00
Benløse IF
Herrer
Senior
Serie 2 • Pulje 4
Benløsehallen
Herlufsholm GF
Benløsehallen
23.
lørdag
13.00
Østerbro IF
Kvinder
Senior
1.division 2017/18 • Pulje 1
Kunst, Fælledparken
Herlufsholm
Kunst, Fælledparken
23.
lørdag
15.00
Køge Nord FC
Omk1-2
Herrer
Senior
Sjællandsserien • Pulje 2
Rishøj Stadion
Stadion (11-B1)
Herlufsholm GF
Omk7-8
Rishøj Stadion
Stadion (11-B1)
24.
søndag
10.00
Nordstevns GI
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (08) 3 - 24. september • Pulje 1
Bjæverskov Stadion
Bane 8 - 5-mands (Tættest klubhus)
Herlufsholm GF (1)
Bjæverskov Stadion
Bane 8 - 5-mands (Tættest klubhus)
24.
søndag
10.18
Herlufsholm GF (1)
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (08) 2 - 24. september • Pulje 1
Herlufsholm Stadion
Herlufsholm GF (3)
Herlufsholm Stadion
24.
søndag
10.18
Bjæverskov IF "Frem" (2)
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (08) 3 - 24. september • Pulje 2
Bjæverskov Stadion
Bane 7 - 5-mands (Bagerste)
Herlufsholm GF (2)
Bjæverskov Stadion
Bane 7 - 5-mands (Bagerste)
24.
søndag
10.36
Herlufsholm GF (2)
Kvinder
U11
U11 piger 5-mands (07) begynder - 24. september • Pulje 1, 2 baner
Stadion Vest
Herlufsholm GF (1)
Stadion Vest
24.
søndag
10.54
Dianalund IF
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (08) 2 - 24. september • Pulje 1
Herlufsholm Stadion
Herlufsholm GF (1)
Herlufsholm Stadion
24.
søndag
10.54
Tølløse BK
Kvinder
U12
U12 piger 5-mands (06) begynder - 24. september • Pulje 1
Vemmelev Kunstgræs
Herlufsholm GF
Vemmelev Kunstgræs
24.
søndag
11.00
MB
Herrer
U12
U12 Drenge 2 8-mands (06) Efterår • Pulje 7
MB's anlæg
Herlufsholm GF
MB's anlæg
24.
søndag
11.12
Køge BK (1)
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (08) 2 - 24. september • Pulje 2
Herlufsholm Stadion
Herlufsholm GF (2)
Herlufsholm Stadion
24.
søndag
11.30
Køge BK (2)
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (08) 2 - 24. september • Pulje 1
Herlufsholm Stadion
Herlufsholm GF (1)
Herlufsholm Stadion
24.
søndag
11.48
Sorø Freja
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (08) 3 - 24. september • Pulje 1
Bjæverskov Stadion
Bane 8 - 5-mands (Tættest klubhus)
Herlufsholm GF (1)
Bjæverskov Stadion
Bane 8 - 5-mands (Tættest klubhus)
24.
søndag
11.48
Store Heddinge BK
Kvinder
U11
U11 piger 5-mands (07) begynder - 24. september • Pulje 1, 2 baner
Stadion Vest
Herlufsholm GF (2)
Stadion Vest
24.
søndag
11.48
Vemmelev SGI
Kvinder
U12
U12 piger 5-mands (06) begynder - 24. september • Pulje 1
Vemmelev Kunstgræs
Herlufsholm GF
Vemmelev Kunstgræs
24.
søndag
12.24
Næstved I.F. (2)
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (08) 2 - 24. september • Pulje 2
Herlufsholm Stadion
Herlufsholm GF (2)
Herlufsholm Stadion
24.
søndag
12.42
Dianalund IF
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (08) 2 - 24. september • Pulje 1
Herlufsholm Stadion
Herlufsholm GF (3)
Herlufsholm Stadion
24.
søndag
12.42
Ringsted IF
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (08) 3 - 24. september • Pulje 2
Bjæverskov Stadion
Bane 7 - 5-mands (Bagerste)
Herlufsholm GF (2)
Bjæverskov Stadion
Bane 7 - 5-mands (Bagerste)
24.
søndag
13.00
Nykøbing FC
Kvinder
U16
U16 Piger 1 (02) Efterår • Pulje 2
Zoo Banen (11 mands kunst)
Herlufsholm GF
Zoo Banen (11 mands kunst)
24.
søndag
14.00
Solrød FC
NR. 6 - BLÅ
Herrer
U15
U15 Drenge 1 (03) Efterår • Pulje 4
Solrød Idrætscenter
K 1
Herlufsholm GF
NR. 5 - BLÅ
Solrød Idrætscenter
K 1
24.
søndag
14.00
Næstved I.F.
Herrer
U17
U17 Drenge 1 (01) Efterår • Pulje 4
Næstved Stadion
Herlufsholm GF
Næstved Stadion
24.
søndag
15.30
Greve Fodbold
Kvinder
U16
U16 Piger Øst 2 (02) efterår • Pulje 1
Greve Idræts Center
Herlufsholm GF
Greve Idræts Center
Live-score
Der er ingen livekampe på nuværende tidspunkt
Serie 5 - Efterår • Pulje 9
SEIFFERT ARENA (Kunstgræs) 23-09-2017 Kl. 11.00
Herlufsholm GF
-
'56
Førslev IF

HG Fodbold Facebook